💳 اولین و تنها دارنده مدال المپیک آسیایی در تاریخ تالو بانوان به جمع خانواده اهدای عضو پیوست.

پویش مردمی یک نهال یک زندگی

انجمن اهدای عضو ایرانیان با هدف زنده‌نگاه داشتن یاد و خاطره اهدا کنندگان عضو و تقدیر از خانواده‌های ایشان پویش مردمی کاشت نهال را برگزار می‌کند.

چاپگرهای سه بعدی و دورنمای بازآفرینی قلب

تکنولوژی جدید چاپ زیستی بهره‌برداری از کلاژن را به مراتب آسان‌تر و ممکن کرده است. چاپ سلول‌های زنده و مواد بیولوژیکی نرم مثل کلاژن چالشی بس دشوار است. محققان در توضیح این مطلب افزودند که کلاژن به صورت مایع استخراج می‌شود و به علت شاخصه‌های ویژه به تنهایی برای چاپ زیستی مناسب نیست، ولی با حمایت از ژل تثبیت‌کننده‌ای که پس از چاپ زیستی حذف می‌شود، چاپ زیستی آن عملی است زیرا ژل تثبیت‌کننده با کمک به قوام کلاژن ساختار مناسب برای چاپ زیستی را ممکن می‌سازد.

طرح جدید اهدای عضو در انگلیس

طبق قانون قدیم انگلیس، افراد برای اهدای اعضای بدن خود باید پیش از مرگ رضایت خود را اعلام می‌کردند. اما نمایندگان مجلس انگلیس سال گذشته به طرحی رای دادند که قانون از «تمایل برای اهدای عضو» به «انصراف از اهدای عضو» تغییر کرد. به این ترتیب، شهروندان انگلیس به صورت خودکار مشمول این طرح می شوند.

نامگذاری قطعه‌ای در آرامستان زاهدان به نام فرشته‌های ماندگار

لازم به ذکر است که براساس تفاهم نامه منعقد شده بین انجمن با سازمان آرامستان‌ها قرار است یک میدان در آرامستان بهشت محمد رسول‌الله (ص) زاهدان نیز به نام اهدای عضو نامگذاری شود.

پخش آنلاین هفدهمین دوره مراسم جشن نفس

هفدهمین دوره مراسم "جشن نفس"، را ساعت 21 امشب (31 اردیبهشت) به طور زنده از رسانه های زیر به تماشا بنشینید:

برگزاری هفدهمین مراسم بزرگداشت پیوند اعضا

هفدهمین مراسم بزرگداشت پیوند اعضا، مصادف با روز ملی اهدای عضو با حضور مسئولان و اجرای داوطلبانه هنرمندان و نام آوران شهیر کشور تا دقایقی دیگر بدون حضور تماشاگر برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان: مسائل فقهی در زمینه اهدای عضو دریافت و منتشر شود

وی با بیان این که بیماران زیادی هستند که با پیوند عضو، مشکل‌شان برطرف می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰درصد مرگ‌ها در کل دنیا، مرگ مغزی است که افراد با دستگاه تنفس می‌کنند و بین یک تا ۱۴روز نیز به صورت کامل از دنیا می‌روند.

اینفوگرافیک وضعیت اهدای عضو در ایران

اردیبهشت‌ماه روز ملی اهدای عضو نام‌گذاری شده است. در سال گذشته ۷ هزار عضو پیوندی به زیر خاک رفت.

معاون امور مطبوعاتی خبر داد: تشکیل شورای اطلاع رسانی اهدای عضو در وزارت ارشاد

به گزارش روابط عمومی انجمن اهدای عضو ایرانیان، محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با مدیرعامل انجمن، در باره اعضای این شورای اطلاع رسانی گفت: مدیران کل وزارت فرهنگ و نمایندگان روزنامه ها، خبرگزاری ها و کانال های خبری اعضای این شورا را تشکیل می دهند.