سیاست و خط مشی حفظ حریم خصوصی کاربران سایت انجمن

سیاست و خط مشی حفظ حریم خصوصی کاربران سایت انجمن

نسخه 1.01 انتشار آبان 1401

 

 

ما که هستیم؟

ما انجمن اهدای عضو ایرانیان می‌باشیم که در اسفند 1394 با شماره 37971 در وزارت کشور و سازمان ثبت شرکت‌ها به صورت رسمی ثبت شده‌ایم.

ساختار انجمن به صورت هیئت امنایی بوده، اسامی و اطلاعات اعضا و مدیران انجمن را می‌توانید از صفحه ارکان انجمن مطالعه نمائید.

آدرس سایت ما www.ehdacenter.ir می‌باشد. در گذشته این سامانه بر روی آدرس دامنه www.ehda.center فعال بوده که با توجه به تغییرات در سیاست‌ها و خط مشی‌ها، آدرس دامنه تغییر یافته است ولی تمامی اطلاعات کاربران از سامانه قبلی با این سامانه منتقل گردیده است.

لازم به ذکر است که سامانه انجمن از اسفند ماه 1393 شروع به فعالیت نموده و در حال حاضر نسخه چهارم خود را طی می‌کند. در هر نسخه از سامانه تحول مهمی داشته و امکانات جدیدی به آن اضافه گردیده است.

 

ما کجا هستیم؟

دفتر مرکزی انجمن به در منطقه 3 شهر تهران قرار دارد. اطلاعات دقیق آدرس و روش‌های تماس با ما را از اینجا بخوانید.

 

کدامیک از اطلاعات شخصی را جمع آوری می‌کنیم و چرا؟

 • بازدیدکنندگان سایت:

اطلاعاتی که از بازدیدکنندگان سایت گردآوری می‌شود از طریق کوکی‌ها و سرویس‌های آمارگیری از سامانه می‌باشد.

این اطلاعات شامل نوع سیستم بازدیدکننده، سیستم عامل، آدرس IP بازدیدکننده، صفحات بازدید شده، مدت زمان بازدید و جزئیات مشابه می‌باشد. گردآوری این اطلاعات برای ارزیابی بهتر سامانه توسط خودمان است تا با مدیریت بهتر محتوا و بهبود تجربه کاربری، سامانه را کاراتر و با کیفیت‌تر نمائیم.

 • دارنده حساب کاربری:

اطلاعاتی که از دارندگان حساب کاربری بر روی سامانه دریافت و در پایگاه داده ذخیره می‌گردد به صورت دائمی خواهد بود. این اطلاعات شامل کد ملی، تلفن همراه، تاریخ تولد و موارد دیگر موجود در پروفایل کاربری می‌باشد که توسط خود کاربر در زمان ثبت‌نام  درج می‌گردد. لازم به ذکر است که اطلاعات هویتی (نام، نام خانوادگی، جنسیت، نام پدر) بر اساس اطلاعات وارد شده از سرویس استعلام هویت ثبت احوال دریافت و ثبت می‌گردد.

 • سفیر اهدای عضو:

سفیر اهدای یک فرد دارای حساب کاربری بر روی سامانه انجمن می‌باشد که در پروفایل خود بخش سفیر اهدای عضو را نیز تکمیل نموده و تمایل خود به همکاری داوطلبانه در فعالیت‌های انجمن را اعلام نموده است. اطلاعات این شخص علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی، در بخش مدیریت سفیران و هماهنگی فعالیت‌های مربوط به سفیران استفاده می‌گردد.

 • دارنده کارت اهدای عضو:
 • دارنده کارت اهدای عضو فردی است که با رضایت آگاهانه و از یکی از طرق ممکن برای ثبت‌نام کارت اهدای عضو خود اقدام نموده است.
 • داشتن این کارت نشان‌دهنده رضایت قلبی فرد برای تمایل به اهدای عضو در صورت رخداد مرگ مغزی برای وی است. اطلاعات اولیه این بخش توسط خود کاربر وارد می‌‌شود و از طریق سیستم مخابراتی شاهکار و سرویس استعلام هویت ثبت احوال، اطلاعات هویتی فرد دریافت و در پایگاه داده سامانه درج می‌گردد.
 • روش‌های ثبت نام کاربر، علاوه بر ایجاد حساب کاربری بر روی سامانه، ارسال پیامک کد ملی از طریق تلفن همراه خود به سرشماره 3432 (اپراتورهای همراه اول و ایرانسل) می‌باشد. در ادامه یک شناسه اختصاصی نیز توسط سامانه برای کاربر ایجاد می‌شود که به عنوان شماره عضویت بر روی کارت اهدای عضو وی نمایش داده خواهد شد.
 • همچنین شخص می‌تواند با تکمیل اطلاعات هویتی خود در بخش ویرایش پروفایل، علاوه بر دریافت طرح قابل اشتراک گذاری، نسخه‌های دیگر تصویر کارت اهدای عضو خود (فقط رو، دو رو و قابل چاپ) را دریافت نماید.
 • کاربر می‌تواند در بخش ابر اهدا، ویدئویی 30 ثانیه‌ای از خود ضبط نموده و نظر قلبی خود درباره اهدای عضو را برای خانواده خود به یادگار بگذارد. این اطلاعات در چند بخش در انجمن مورد استفاده می‌گیرد.
 • کاربرد اطلاعات فوق به صورت آماری (بدون نام و مشخصات و به صورت آمار تجمیعی) در اختیار واحد پژوهش انجمن قرار گرفته تا با شناسایی جامعه هدف، در راستای ارتقای فرهنگ معنوی اهدای عضو تحقیقات لازم را به عمل آورند. این اطلاعات بسته به تقاضا ممکن است به صورت آماری در اختیار سایر پژوهشگران این عرصه اعم از مرکز تحقیقات اهدای عضو ایران و یا دانشجویان و پژوهشگران فعال قرار گیرد.
 • بخش دیگری که از این اطلاعات استفاده خواهند نمود واحدهای شناسایی و فراهم‌آوری اعضای پیوندی هستند که در صورت مشاهده مورد مرگ مغزی با جستجوی کد ملی فرد، بر روی سامانه (با سطح دسترسی اختصاصی خود)، در صورت مشاهده، به خانواده متوفی اعلام خواهند نمود که عزیز آنان قبلا با رضایت قلبی خود کارت اهدای عضو دریافت کرده (ممکن است خانواده از این امر مطلع باشد ویا نباشد) تا خانواده با خیال راحت‌تر و آسوده‌تری نسبت به تصمیم‌گیری در زمینه اهدای عضو عزیز از دست رفته خود اقدام نماید. ضمنا دسترسی به ویدئوی گفته شده فقط توسط مدیر سامانه (نماینده انجمن) و واحدهای اهدای عضو امکان‌پذیر خواهد بود.
 • کاربران دارای سطح دسترسی

برخی از کاربران به منظور دسترسی به بخش‌های خاصی از سامانه نیازمند سطح دسترسی می‌باشند که بسته به نوع فعالیت دسترسی به آن بخش‌ها از سوی مدیر سامانه اعمال می‌شود. ایجاد سطح دسترسی برای این کاربران نیز نیازمند ایجاد حساب کاربری می‌باشد. ضمنا کاربران ممکن است همزمان در چند گروه از دسته‌های فوق قرار بگیرند که مواردی از داده‌ها که همپوشانی دارد فقط یک بار دریافت می‌گردد. برای مثال ممکن است کاربری همزمان که کارت اهدای عضو ثبت‌نام کرده است، در بخش سفیر اهدای عضو نیز اطلاعات خود را تکمیل نموده باشد.

 

شیوه جمع‌آوری داده‌ها 

داده‌های شخصی تنها با تعامل کاربر با سامانه یا سرویس‌های مرتبط ایجاد می‌شود. این داده‌ها از پروسه‌های فنی (فرم ثبت‌نام سامانه و سرویس ثبت‌نام پیامکی 3432) تولید می‌شود. ممکن است در آینده سرویس‌های دیگری از جمله ثبت نظرات، درگاه آنلاین پرداخت بانکی، سرویس‌های API سامانه‌های همکار و یا پشتیبان به این بخش اضافه گردد که به محض تکمیل شدن بخش مربوطه در این صفحه درج خواهد شد.

 

دیدگاه‌ها

در حال حاضر بخش دیدگاه در پست‌های سامانه فعال نگردیده است. به محض فعال‌سازی این بخش، جزئیات مربوط به دیدگاه‌ها در این صفحه به‌روزرسانی خواهد شد.

 

رسانه

کاربران خارج از انجمن (غیر از پرسنل و افراد پشتیبان سامانه) در حال حاضر تنها امکان بارگذاری یک ویدئو از خود بر روی بخش ابر اهدا را دارند. این ویدئو محدودیت زمان و توضیحات مربوطه را دارد که در صورت عدم رعایت قوانین درج شده در سامانه، از سوی پشتیبان مرکزی سامانه رد خواهد شد و امکان بارگذاری مجدد برای کاربر فراهم خواهد شد. کاربران پشتیبان سامانه با توجه به ماهیت دسترسی خود امکان بارگذاری ویدئو، عکس و صوت را خواهند داشت.

 

کوکی‌ها

کوکی، یک اصطلاح فنی کامپیوتری است که به فایل کوچک تنظیمات گفته می‌شود. این فایل در حافظه پنهان مرورگر ذخیره می‌شود و اطلاعات سیستمی از جمله آخرین ورود به سامانه، تنظیمات نمایشی سامانه و امثالهم را با هدف بهبود تجربه کاربری در خود نگه می‌‎دارد.

برای مثال، بعد از به اشتراک گذاشتن نظر در وبسایت، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که نام، نشانی ایمیل و وبسایت‌تان در کوکی ذخیره بشود یا خیر. در این زمینه حق انتخاب دارید اما در صورت پذیرش ذخیره‌ی اطلاعات در کوکی، در مراجعات بعدی خود به وبسایت برای اشتراک‌گذاری نظرات، نیاز به پُر کردن فرم اطلاعات نام‌برده نخواهید داشت. ماندگاری کوکی‌ها در وبسایت به مدت 1 سال است.

اگر در وبسایت دارای حساب کاربری باشید و با آن به وب وارد بشوید، ما اقدام به تنظیم کوکی موقت برای شما می‌کنیم تا مشخص شود که مرورگر شما پذیرای کوکی‌ها هست یا خیر. این کوکی شامل هیچ داده‌ی شخصی و خصوصی نیست و با بستن مرورگرتان متوقف می‌شود.

بعد از اینکه به حساب کاربری خود در وبسایت وارد می‌شوید، چندین کوکی برای ذخیره‌ی اطلاعات ورودتان و انتخاب‌هایی که در صفحه‌ی وبسایت صورت داده‌اید، نصب و تنظیم می‌شوند. کوکی‌های ورودی با توجه به نوع کاربرد به مدت 1 تا 7 روز فعال هستند و اطلاعات انتخاب صفحاتی که داشته‌اید نیز در طول 1 سال در دسترس قرار خواهند داشت. در صورتی که از حساب کاربری خود خارج بشوید، کوکی‌های ورود از بین می‌روند. همچنین کوکی‌های ورود با توجه به مدت زمان نشست فعال (از آخرین ورود تا 1 ساعت) وجود خواهند داشت و پس از آن به صورت اتوماتیک از مرورگر حذف می‌شوند.

وب‌سایت انجمن اهدای عضو ایرانیان از این کوکی‌ها تنها به منظور ایجاد تجربه کاربری بهتر برای بازدیدکنندگان خود استفاده می‌کند و از این کوکی‌ها هیچ‌گونه استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.

 

تجزیه و تحلیل

گردآوری اطلاعات برای تجزیه و تحلیل به دو روش زیر صورت می‌گیرد که توضیحات مربوط به هر کدام در بخش کاربران سامانه توضیح داده شده است.

 • گزارشگیری آماری از پایگاه داده سامانه:

این اطلاعات جهت استفاده در طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی: این اطلاعات عموما از کاربرانی که بر روی سامانه ثبت‌نام کرده‌اند دریافت می‌‌شود که در زمان ثبت‌نام توسط کاربر یا سرویس‌هایی مشابه استعلام هویت ثبت‌ احوال در پایگاه داده ذخیره شده است.

 • سرویس‌های آمارگیر سامانه:

سامانه انجمن از سرویس گوگل آنالیتیکز (Google Analytics) جهت ارزیابی تمامی فعالیت‌های سامانه برای بهبود کارایی و تجربه کاربری استفاده می‌کند.

 

اطلاعات شما را با چه کسی به اشتراک می‌گذاریم؟

به صورت پیش‌فرض انجمن اطلاعات شخصی شما در اختیار هیچ شخص ثالثی قرار نمی‌دهد. موارد زیر جهت استفاده از داده‌‌های ذخیره شده کاربران می‌باشد که در این راستا از سامانه دریافت خواهد شد:

 • اطلاعات آماری (بدون نام و مشخصات و به صورت آمار تجمیعی) جهت استفاده در پژوهش‌های مرتبط با فراهم‌‌آوری و پیوند اعضا، در اختیار واحد پژوهش انجمن، مرکز تحقیقات اهدای عضو ایران و پژوهشگران و دانشجویان معرفی شده از مراکز علمی رسمی به انجمن قرار خواهد گرفت.
 • اطلاعات شناسایی و تماس کاربران سفیر اهدای عضو، جهت دعوت به جلسات توجیحی و آموزشی و همچنین هماهنگی انجام فعالیت‌های داوطلبانه در اختیار واحد سفیران اهدای عضو انجمن قرار خواهد گرفت.
 • اطلاعات هویتی و ویدئوی ضبط شده در بخش ابر اهدا موارد شناسایی شده مرگ مغزی در واحدهای شناسایی و فراهم‌‌آوری اعضای پیوندی در اختیار واحد اهدای عضو مربوطه قرار می‌گیرد. این اطلاعات تنها با هدف اعلام به خانواده فرد مرگ مغزی و با جستجوی کد ملی فرد در سامانه از طریق سطح دسترسی واحد اهدای عضو مربوطه از سامانه خوانده می‌شود.

 

چه مدت ما اطلاعات شما را حفظ می‌کنیم؟

اطلاعات جمع‌آوری شده توسط سامانه به طور پیش‌فرض به صورت دائمی (تا زمان فعالیت سامانه و انجمن) در پایگاه داده انجمن ذخیره و نگهداری می‌شود.

اطلاعات آماری بازدیدکنندگان سایت که توسط سرویس‌های آمارگیری سامانه به صورت آنلاین گردآوری می‌شود به مدت زمان نگهداری آنها توسط سرویس مربوطه وابسته است که با توجه به تغییرات سرویس‌ها، این بخش به‌روزرسانی خواهد شد.

اطلاعات هویتی و داده‌‌های کاربران ثبت‌نام شده در سامانه به صورت دائمی نگهداری می‌‌شود. در صورتی که کاربری تقاضای حذف اطلاعات خود از سامانه را داشته باشد می‌‌تواند از بخش‌های مربوطه (راهنمای ثبت‌نام) استفاده نماید و یا از طریق ایمیل درخواست خود را به پشتیبانی سامانه ارسال نماید.

 

چه حقوقی بر روی داده‌هایتان دارید؟

شما هر زمانی که بخواهید می‌توانید درخواست دهید تا اطلاعات شخصی‌تان که در پایگاه داده سامانه در هنگام ثبت‌نام یا ویرایش پروفایل ذخیره کرده‌اید را تغییر دهید و یا حذف نمائید. بخشی از این تغییرات به صورت پیش‌ فرض در بخش ویرایش پروفایل برایتان قابل دسترس است. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به بخش راهنمای ثبت‌نام سامانه مراجعه نمائید.

 

اطلاعات اضافی

در حال حاضر سامانه به درگاه آنلاین بانکی کمک‌های مردمی متصل نیست. به محض اتصال به درگاه بانکی کمک‌های مردمی در صورتی که قصد استفاده از آن سرویس و حمایت مالی را داشته باشید می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود اطلاعات هویتی که برای درج در بخش مربوطه نیاز است استفاده نمائید. همچنین در صورتی که وارد پروفایل خود نشده باشید، بایستی این اطلاعات را به صورت دستی وارد نمائید.

هر گاه سرویس جدید به سامانه افزوده شود، خط مشی رازداری مربوط به آن سرویس به این صفحه افزوده می‌‌شود.

 

چگونه از اطلاعات شما حفاظت می‌کنیم

به منظور حفظ و حراست از اطلاعات شخصی شما، از بهترین و امن‌ترین دیتاسنترهای موجود در کشور استفاده می‌نمائیم و به صورت پیوسته و با مجرب‌ترین نیروهای متخصص نسبت به حفاظت از داده‌ها، همه سرورها و سرویس‌ها مانیتور می‌‌شوند.

 

به روز رسانی

انجمن این اختیار را دارد که هر زمانی که صلاح بداند محتوای این صفحه را به روز رسانی نموده و یا جزئیات موجود در آن را حذف یا ویرایش نموده و یا بخش‌های دیگری را به آن اضافه نماید و تحت عنوان شماره نسخه و تاریخ انتشار در ابتدای صفحه درج نماید. ملاک عمل محتوای این صفحه آخرین نسخه به روز شده این محتوا می‌باشد. تغییر شماره سری نسخه (ارقام سمت چپ اعشار) با افزوده شدن بخش مهم و یا ویرایش حداقل 30 درصدی محتوا خواهد بود و تغییر شماره سریال نسخه (ارقام سمت راست اعشار) با هر بار تغییر ویرایشی جزئی محتوا خواهد بود.