اسناد بالادستی

اسناد بالادستی

هر سازمانی برای فعالیت و رسیدن به اهداف، نیاز به یک سری اسناد و دستورالعمل‌ها دارد که یکی از این موارد اسناد بالادستی می‌باشد که به نوعی راهنمای مسیر سازمان می‌باشد. در این بخش، تعدادی از اسناد بالادستی انجمن که پس از تائید به سازمان‌ها و بخش‌های مربوطه ابلاغ گردیده است را می‌بینید. با دانلود هر یک از آنها می‌توانید محتوای سند مربوطه را مطالعه نمائید.

 

 

 

 پیوست فرهنگی رسانه
با پیگیری‌های مستمر انجمن اهدای عضو ایرانیان و به همت جناب آقای دکتر محمدمهدی قاسمی، رئیس محترم شورای سلامت سازمان صدا و سیمای کشور، نخستین پیوست رسانه‌ای اهدای عضو، مشتمل بر خلاصه‌ای از فرایند اهدای عضو و باید و نبایدهای این حوزه، تدوین و در تاریخ 12/05/1399 به تمام شبکه‌های صدا و سیمای تهران و سایر مراکز استانی ابلاغ گردید.

نامه ابلاغ پیوست فرهنگی رسانه به تمامی شبکه‌های سراسری و استانی تلویزیون و رادیوی سازمان صدا و سیمای کشور

دانلود فایل پیوست فرهنگی رسانه با ضمائم

 

 سند ملی اهدای عضو
پیشنویس سند ملی اهدای عضو توسط انجمن اهدای عضو ایرانیان تدوین گردید و با همت، همراهی و پیگیری بی شائبه جناب آقای علی سمندری، معاون محترم رئیس امور علمی، فرهنگی اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهور، و همکاری نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه، این سند نهایی شده است و به زودی به تمامی دستگاه‌های ذیربط ابلاغ خواهد گردید. پس از ابلاغ، فایل این سند که راهگشای بسیاری از مشکلات در حوزه‌های مختلف می‌باشد در اینجا قرار داده خواهد شد.

 

 شیوه‌نامه اجرایی واحدهای اهدای عضو
شیوه‌نامه اجرایی واحدهای شناسایی و فراهم‌آوری اعضای پیوندی توسط مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت با همکاری این انجمن تدوین گردید و جهت اجرایی شدن از سوی معاون محترم درمان وزارت بهداشت، طی نامه شماره 14983 /400د مورخ 1398/06/31 به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ گردید.

نامه ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی واحدهای اهدای عضو

نامه ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی واحدهای اهدای عضو

 

 طرح ترویج فرهنگ اهدای عضو و تکریم خانواده‌های جانبخش اهداکننده اعضای پیوندی
یکی از مهم‌ترین نهادهای تأثیرگذار بر تغییر نگرش و فرهنگ‌سازی در کشور، شهرداری است؛ نهادی که با داشتن زیر مجموعه‌هایی همچون زیباسازی، فضای سبز، حمل‌ونقل عمومی درون شهری می‌تواند یکی از ستون‌های اصلی نهادینه‌سازی فرهنگ معنوی اهدای عضو باشد. شهرداری تهران نیز در این راستا همواره با تعامل بسیار در قالب تفاهمنامه و امثالهم فعالیت‌های مختلفی را با همکاری این انجمن به سرانجام رسانیده است. در همین راستا این انجمن چندین سال تلاش کرد تا این تعامل را به یک سند بالادستی تبدیل کند تا اینکه بالاخره به همت جناب آقای دکتر مهدی پیرهادی، رئیس محترم کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با برگزاری جلسات داخلی متعدد، لایحه‌ای توسط این کمیسیون تدوین و در تاریخ 1401/09/01 با رأی اعتماد تمام حاضران در صحن شورای شهر تهران، تصویب شد و طی نامه‌ای از سوی رئیس شورای شهر به شهردار وقت تهران ابلاغ گردید

نامه رئیس شورای شهر به شهردار تهران و ابلاغ طرح تکریم خانواده‌ها

دانلود فایل مصوبه شورای شهر تهران برای ترویج فرهنگ اهدای عضو و تکریم خانواده‌های جانبخش اهداکننده اعضای پیوندی

 

 لایحه جانبخش
سال‌ها است که انجمن تلاش می‌کند، طرحی با نام "جانبخش" همچون "شهید، جانباز و ..." در مورد خانواده‌های اهداکننده اعضای پیوندی، در سرفصل حمایت‌ها و پوشش‌های بنیاد شهید، قرار گیرد. با حمایت و توصیه دکتر سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بسته خدمتی ویژه خانواده‌های اهداکننده عضو، تحت قالب پیش‌نویس لایحه‌ای با عنوان "جانبخش" برای طرح و تصویب در صحن مجلس شورای اسلامی، توسط انجمن به بنیاد شهید، تحویل گردید که در حال پیگیری است.

دانلود فایل پیشنویس لایحه جانبخش