اخبار

توسط تی.تی.اس صورت گرفت؛ اعطای جایزه  2020 recognition awards به دکتر ملک حسینی

کنگره بین المللی انجمن پیوند جایزه 2020 recognition  awards را به دکتر ملک حسینی اعطا کرد تا این گونه از فعالیت‌های شبانه‌روزی و موفقیت‌های برجسته این پزشک ایرانی تقدیر کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن اهدای عضو ایرانیان، کنگره بین المللی انجمن پیوند (TTS) هر ساله جایزه recognition awards را به افرادی که تأثیر عمده‌ای بر پیوند عضو در جهان داشته‌اند، اهدا می کند. این کنگره در سال ۲020 جایزه مورد نظر را به دکتر ملک حسینی اعطا کرد تا این گونه از فعالیت‌های شبانه‌روزی و موفقیت‌های برجسته این پزشک ایرانی تقدیر کند.

 

 

به گزارش سایت تی.تی.اس دکتر سید علی ملک حسینی یکی از اساتید پیشکسوت و چهره‌های برجسته پیوند اعضا در جهان است که در سال ۱328 در روستای کوچکی در استان کهگیلویه و بویراحمد متولد شد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شیراز، برای دوره پیوند کبد دانشگاه پیتزبورگ به ایالات متحده آمریکا عزیمت کرد.

 

دغدغه اصلی دکتر ملک حسینی از سی سال پیش که فعالیت خود را آغاز کرد، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پیوند عضو از اهداکنندگان مرگ مغزی در ایران بوده است. هم اکنون وی بزرگترین مرکز پیوند عضو جهان را به نام ابن سینا در شیراز اداره می‌کند که با حمایت بی نظیر خیرین تاسیس شده است.

 

بیش از ۹۶ درصد از پیوندهای کلیه بیمارستان بوعلی سینا شیراز از اهداکنندگان مرگ مغزی است که این رقم در جهان کم سابقه است. همچنین این مرکز با انجام 638 پیوند کبد (که 93 درصد آن از اهدا کنندگان مرگ مغزی بود) در سال 2017 رکورد جهانی جدیدی ثبت کرد.

 

آموزش جراحان پیوند دیگر کشورها به ویژه انجمن پیوند اعضا در خاورمیانه، تاسیس 12 مرکز پیوند در ایران و سایر کشورها و انتشار صدها مقاله در مجلات بین المللی از دیگر دستاوردهای مرکز تحت مدیریت دکتر ملک حسینی بوده است.

 

طی سالهای گذشته از تلا‌ش‌های دکتر ملک حسینی با چندین جایزه ملی و بین المللی قدردانی شده است. در ژانویه  2020 نیز به وی جایزه همکار افتخاری کالج جراحان آمریکا اعطا شد.

 

چشم انداز دکتر ملک حسینی گسترش مرکز پیوند در شیراز به یک دانشگاه معتبر بین المللی در ده سال آینده است.

 

انتهای پیام

 

پرتال استان‌ها
شعب انجمن