اخبار

گفت و گو با ثریا قاسمی در روز ملی سینما

ثریا قاسمی، بازیگر مطرح سینمای ایران گفت: مسئله اهدای عضو به جان افراد مربوط است و از این رو سینماگران می‌باید دقت نظر بیشتری در پرداختن به این موضوع داشته باشند.

بنا بر گزارش روابط عمومی انجمن اهدای عضو ایرانیان، ثریا قاسمی، بازیگر مطرح سینمای ایران و عضو هیئت امنای انجمن اهدای عضو، که در 15 سال گذشته به‌عنوان سفیر در راستای فرهنگ‌سازی این امر معنوی قدم‌های فراوانی برداشته است، گفت: تأثیر هنر و سینما در فرهنگ‌سازی بسیار قابل‌توجه است اما مسئله اینجاست که آنچه می‌خواهیم در فیلم‌ها و سریال‌هایمان نشان می‌دهیم درست انجام شود. 
بازیگر سریال «زندگی زیباست» ادامه داد: دست‌اندرکاران ساخت یک فیلم یا سریال در جایگاه کارگردان یا فیلم‌نامه‌نویس اگر علاقه‌مند به ساخت فیلمی با موضوع اهدای عضو هستند حتماً پیش از شروع کار، اطلاعات جامع و کاملی از انجمن اهدای عضو کسب، سؤال و مشورت و تحقیق کنند و فقط به نوشته نویسنده بسنده نکنند. 
او افزود: وقتی اثری اطلاعات خوب و درست به مخاطب ارائه می‌دهد، قطعاً نتیجه‌اش هم بیشتر خواهد بود. متأسفانه ساخت قصه‌های غیر مستند و غیرعلمی، تأثیر منفی بر دید مخاطبان خواهد گذاشت و نگرش افراد به مقوله اهدای عضو را خدشه‌دار می‌کند.