اخبار

روشنگری سریال «زندگی زیباست» درباره قطعیت مرگ مغزی

دکتر امید قبادی، نائب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان در مراسم تقدیر از عوامل سریال «زندگی زیباست» گفت: در سریال «زندگی زیباست» این موضوع به‌درستی مطرح می‌شود که مرگ مغزی مساوی با مرگ قطعی است. این سریال در روشنگری درباره مرگ مغزی کار خودش را به‌درستی انجام داد.

بنا بر گزارش روابط عمومی انجمن اهدای عضو ایرانیان، دکتر امید قبادی، در این مراسم گفت: در تاریخ اهدای عضو ایران، 280 فیلم و سریال ساخته شده که انجمن در همه آن‌ها نظارت یا همکاری داشته اما فقط چند اثر  بیشترین تأثیر و اقبال را در میان مخاطبان پیدا کرده است. سریال «زندگی زیباست» هرچند کوتاه اما بسیار ارزشمند و عالی به مقوله مرگ مغزی پرداخت. درآوردن اشک ما به‌واسطه صحنه‌های منقلب‌کننده‌ای که در کارمان می‌بینیم، بسیار سخت است اما من با این سریال گریه کردم. 

وی در ادامه تصریح کرد: بیست دلیل اصلی برای عدم اهدای عضو وجود دارد که در تمام دنیا رایج است. در ایران اولین مسئله، عدم آشنایی با پدیده مرگ مغزی است. گام نخست فرهنگ‌سازی درباره اهدای عضو رفع ابهامات ذهنی مردم است. در سریال «زندگی زیباست» این موضوع به‌درستی مطرح می‌شود که مرگ مغزی مساوی با مرگ قطعی است و همین گام بلندی در فرهنگ‌سازی برای اهدای عضو محسوب می‌شود. این سریال در روشنگری درباره مرگ مغزی کار خودش را به‌درستی انجام داد.